واکنش‌ها به مرگ مارادونا

واکنش‌ها به مرگ مارادونا

زنده: واکنش‌ها به مرگ مهمترین فوتبالیست تاریخ

دیگو آرماندو مارادونا اسطوره آرژانتین و یکی از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال به دلیل حمله قلبی در سن ۶۰ سالگی درگذشت

به گزارش “ورزش سه”، مارادونای ۶۰ ساله چندی قبل به علت عارضه ای در بیمارستان بستری شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. اما به نظر می رسید حال این ستاره بزرگ بهبود یافته و او چند روز قبل از بیمارستان مرخص شد. اما امروز او در خانه دچار ایست قلبی شده و در نهایت جان خود را از دست داده است.

 

 

مارادونا که چندی قبل ۶۰ ساله شده بود، در بوینس آیرس و در خانه خود در حال استراحت و طی کردن دوران نقاهت بود که دچار این مشکل شده و تلاش پزشکان برای احیای او اثربخش نبوده است.

مارادونا یکی از بزرگ ترین ستاره های تاریخ فوتبال بوده و بسیاری او را بهترین بازیکن تاریخ می دانند. این ستاره محبوب در جام جهانی ۱۹۸۶ با نمایش فوق العاده خود زمینه ساز قهرمانی آرژانتین را فراهم کرده و چهار سال بعد نیز فاصله ای تا تکرار این موفقیت نداشت، اما آلمان در فینال آلبی سلسته را مغلوب کرد.

اما در ادامه حواشی فراوانی گریبانگیر مارادونا شده و کشیده شدن به دام اعتیاد و البته مثبت شدن تست دوپینگ باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای او شد. در نهایت امروز او در سن ۶۰ سالگی و به علت ایست قلبی جان خود را از دست داد.

۰۱:۲۸: واکنش ستاره های سابق فوتبال آلمان به درگذشت مارادونا:

رودی فولر (مهاجم سابق تیم ملی آلمان): یک بازیکن استثنایی، مرگ زودهنگام کامِ همه طرفداران فوتبال را تلخ کرد.

 

بودو ایلگنر (دروازه‌بان سابق رئال مادرید و قهرمان جام جهانی ۱۹۹۰): مرگ مارادونا یک فقدان بزرگ است، دلمان همیشه برای او تنگ خواهد شد و خب بحث درباره این‌که آیا او بهتر است یا مسی برای دهه‌ها ادامه خواهد داشت بدون آن‌که کسی بتواند به جواب این سوال برسد.

 

تونی شوماخر (گلر سابق و افسانه‌ای تیم ملی فوتبال آلمان): دیه‌گو یک نابغه واقعی در زمین فوتبال بود و یک ساحر؛ در زمانی که ما فوتبال بازی می‌کردیم، هیچکس در حد او نبود.

۰۱:۱۶: باشگاه استقلال ساعتی پیش طی یک ایمیل رسمی به آقای تاپیا رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین، درگذشت مارادونا را از طرف میلیون‌ها هوادار استقلال به مردم این کشور تسلیت گفت.

blank

۰۱:۱۲: گروه موسیقی مشهور دورن دورن در صفحه توییتر خود مرگ مارادونا را با کلمه احترام تسلیت گفتند

blank

۰۱:۱۰: عاشقان مارادونا مقابل استادیوم سن پائولو در شهر ناپل؛ عکس از رویترز.

blank

۰۱:۰۵: کمپانی پوما اسپانسر همیشگی مارادونا هم مرگ او را تسلیت گفت

blank

۰۱:۰۰: کلودیو کانی جیا، هم تیمی سابق مارادونا در جام ۹۰ گفت: “از شنیدن این خبر ویران شدم، او پاره تن من بود … امیدوارم که شما درک کنید که در حال حاضر هیچ حرفی ندارم. فقط می خواهم به خانواده اش بگویم که من برای تحمل این درد همراه تان خواهم بود.”

blank

۰۰:۵۰: خورخه والدانو هم تیمی سابق مارادونا و قهرمان جهان در سال ۱۹۸۶ در هنگام تفسیر مسابقات لیگ قهرمانان اروپا روی آنتن زنده اشک ریخت.

blank

۰۰:۳۶: جلد تماشایی اکیپ برای درگذشت مارادونا

blank

۰۰:۳۳: کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی کلمبیا نیز در صفحه خود نوشت: ما مارادونا را نه، بخشی از فوتبال را از دست دادیم. مارادونا خود فوتبال است، شماره ۱۰ بزرگ، ابدی و جهانی. از دیگو که از سر لطف من را کارلیتو صدا می کرد، برای جادوی فوتبال او و تمام حمایت هایش در جام جهانی ۲۰۱۰ و وقتی در امارات با یکدیگر دیدار کردیم ممنونم.

blank

۰۰:۲۵: ژوزه مورینیو نیز در صفحه خود نوشت: دون دیگو، دلتنگ تو خواهم شد.

blank

۰۰:۱۸: پپ گواردیولا در مورد درگذشت مارادونا گفت: در وهله اول بابید بگویم کنار سرخیو آگوئرو هستم و او پدربزرگ فرزندش را از دست داده است. سالها پیش در آرژانتین یک بنر وجود داشت که روی آن نوشته بود؛ مهم نیست که شما با زندگی خود چه کاری انجام داده اید، مهم این است که با زندگی ما چه کاری انجام کرده اید. در طول تاریخ چند بازیکن فوق العاده وجود دارد و مارادونا یکی از آنهاست. برای نسل ما، جام جهانی ۱۹۸۶ در مکزیک … عملکرد او باعث ارتقای فوتبال شد. من به نمایندگی از باشگاه منچسترسیتی به همه خانواده او ابراز همدردی می کنم.

۰۰:۱۰: خاطره جالب حسین ماهینی در مورد مارادونا

blank

۰۰:۰۰: ریو فردیناند در صفحه خود نوشت: قهرمان شماره یک من. معدود افرادی اینگونه روی نسل های مختلف تاثیر می گذارند. بزرگ ترین، بهترین، هنرمند، مرد، یکی از دلایل اصلی که من در محله مان فوتبال بازی می کردم

blank

۲۳:۲۰: امشب تمام چراغ های استادیوم سن پائولو تا صبح به احترام مارادونا روشن خواهد ماند.

blank

۲۳:۱۰: خاویر زانتی در مورد این واقعه گفت: مانند تمام آرژانتینی ها، من نیز نمی توانم درگذشت مارادونا را باور کنم. او به خاطر تمام کارهایش انسانی خاص بود. وقتی آرژانتین با مارادونا قهرمان جام جهانی شد، من ۱۳ سال داشتم و آن اتفاق لذت بخش ترین لحظه زندگی ام بود. دیگو با عشق به فوتبال از دنیا رفت و برای همه یک جواهر بود.

۲۲:۵۵: الکساندر سفرین، رئیس یوفا در مورد درگذشت مارادونا گفت: “عمیقا از خبر درگذشت یکی بهترین بازیکنان و چهره های نمادین فوتبال متاثرم. دیگو مارادونا بازیکنی فوق العاده بود که با نبوغ و کاریزمای خاص خود به همه چیز دست یافت.”

۲۲:۵۰: احمدرضا عابدزاده، دروازه بان بزرگ و سابق تیم ملی ایران نیز به این واقعه تلخ واکنش نشان داد.

blank

۲۲:۴۲: کارل هاینس رومینیگه، ستاره سابق آلمان و نایب رئیس فعلی بایرن مونیخ در مورد مارادونا گفت: من به بازی کردن مقابل مارادونا افتخار می کنم. مارادونا همه جام های ممکن و مهم تر از آن قلب همه عاشقان فوتبال را فتح کرد

blank

۲۲:۳۵: باشگاه میلان نیز به درگذشت مارادونا واکنش نشان داد: رویارویی با تو افتخارآمیز بود.

blank

۲۲:۲۹: مردم شهر ناپل در ایتالیا علیرغم شیوع ویروس کرونا به احترام درگذشت مارادونا به خیابان ها آمده اند و برای او مراسم یادبود گرفتند.

blank

blank

۲۲:۲۰: فرانچسکو توتی، اسطوره فوتبال ایتالیا نیز درگذشت مارادونا را تسلیت گفت: تو تاریخ فوتبال را نوشتی.

blank

۲۲:۱۴: گابریل کالدرون، سرمربی سابق پرسپولیس نیز به درگذشت دیگو مارادونا واکنش نشان داد و نوشت: دوستت دارم دیگو، تو را به خاطر کارهایی که با زندگی خودت کردی قضاوت نمی کنم، اما تو را برای کارهایی که برای ما کردی دوست دارم.

blank

۲۲:۰۵: پیتر اشمایکل نیز نوشت: تاسف عمیق بابت شنیدن خبر درگذشت مارادونا. یک روز تلخ برای فوتبال. او بهترین بازیکنی بود که من تا به حال دیده و مقابلش بازی کرده بودم.

blank

۲۲:۰۰: واکنش صفحه یوهان کرایف به درگذشت مارادونا: روحت شاد. البته کرایف ۴ سال پیش فوت کرده اما صفحه او همچنان فعالیت دارد.

blank

۲۱:۵۵: گری لینه کر در صفحه خود نوشت: گزارش هایی از آرژانتین منتشر شده که انگار دیگو آرماندو مارادونا درگذشته است. با فاصله بهترین بازیکن نسل من و مسلما بهترین بازیکن در همه ادوار. پس از یک زندگی درخشان اما پریشان و طوفانی، امیدوارم که او سرانجام در دست خدا آرامش پیدا کند.

blank

۲۱:۵۰: واکنش خوان مارتین دل‌پوترو تنیسور آرژانتینی به درگذشت مارادونا: “احساس می‌کنم به جایی که تعلق داشتی برگشتی: بهشت. برای من تو هرگز نخواهی مرد. آرام بخواب”

۲۱:۴۵: آئورلیو دی لورنتیس، رئیس باشگاه ناپولی اعلام کرد احتمال اسم استادیوم خانگی این تیم از سن پائولو به دیگو مارادونا تغییر خواهد یافت.

۲۱:۴۱: یک دقیقه سکوت به احترام درگذشت مارادونا پیش از شروع دیدار المپیاکوس- منچستر سیتی

blank

۲۱:۴۰: لیونل مسی در صفحه خود نوشت: یک روز بسیار ناراحت کننده برای همه آرژانتینی ها و فوتبال. او ما را ترک می کند، اما با ما خواهد بود، زیرا دیگو ابدی است. من تمام لحظات زیبایی را که کنار او زندگی کرده ام در خاطر خواهم داشت و از این فرصت استفاده کرده و به تمام خانواده و دوستان او تسلیت بگویم.

blank

۲۱:۳۷: پائولو مالدینی، مدافع افسانه ای میلان نیز نوشت: “خداحافظ دیگوی بزرگ، تو همیشه برای من یک قهرمان خواهی بود. در آرامش باشی دوست من”

blank

۲۱:۳۴: واکنش یوسین بولت اسطوره دومیدانی به درگذشت مارادونا؛

blank

blank

۲۱:۳۱: رابی فاولر نوشت: با اختلاف بزرگ ترین بازیکنی که هنگام بزرگ شدن دیدم و مسلما بهترین بازیکن تاریخ.

blank

۲۱:۲۹: فرانک ریبری نیز نوشت: شنیدن خبر فوت افسانه واقعی فوتبال دردناک بود، اما افسانه ها هرگز نمی میرند.

blank

۲۱:۲۵: گابریل باتیستوتا در صفحه خود نوشت: ممنون از توی جاودانه، در کنار خانواده ات هستم و اشک می ریزم، در آرامش باشی.

blank

۲۱:۲۰: پله اسطوره فوتبال برزیل به فوت مارادونا واکنش نشان داده و در این رابطه گفت: ” چه خبر ناراحت کننده ای است.  من یک دوست بزرگ را از دست دادم و جهان یک افسانه را از دست داد.  هنوز چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد اما در حال حاضر خداوند به اعضای خانواده ات قدرت بدهد.  امیدوارم روزی بتوانیم در آسمان با هم توپ بازی کنیم. ”

۲۱:۱۴: واکنش کریستیانو رونالدو به فوت مارادونا: امروز من با یک دوستن خوب و فوتبال با یک نابغه ابدی وداع می کند. یکی از بهترین ها، یک جادوگر بین نظیر، او خیلی زود رفت، اما میراثی بی پایان بر جای گذاست که هرگز پر نخواهد شد. در آرامش باشی، هرگز فراموش نخواهی شد.

blank

۲۱:۱۰: رئیس جمهوری آرژانتین به مناسبت درگذشت مارادونا، ۳ روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد همچنین بازی های امشب لیگ قهرمانان اروپا با یک دقیقه سکوت به احترام مارادونا آغار خواهد شد

۲۱:۰۸: منچستریونایتد اینگونه فوت مارادونا را تسلیت گفت: فوتبال یکی از بهترین های همه ادوار را از دست داد. روحت شاد مارادونا

blank

۲۱:۰۴: واکنش هری کین به فوت مارادونا؛ ملاقات با او باعث افتخار بود. چه خبر تلخی.

blank

۲۱:۰۲: رسول خطیبی، مهاجم سابق تیم ملی ایران نیز واکنش جالبی به فوت مارادونا داشته است.

blank

۲۱:۰۰: بیانیه رئال مادرید برای فوت مارادونا: باشگاه رئال مادرید و هیئت مدیره از شنیدن خبر فوت دیگو آرماندو مارادونا بسیار ناراحت هستند. رئال مادرید به خانواده و دوستان، باشگاه های سابق مارادونا و هواداران فوتبال در سراسر جهان به ویژه در آرژانتین، تسلیت می گوید. دیگو آرماندو مارادونا، یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ در سن ۶۰ سالگی درگذشت. دیگو آرماندو مارادونا میراثی چشمگیر از خود به یادگار گذاشت، نمادی برای میلیون ها هوادار فوتبال در سراسر جهان.

blank

۲۰:۵۴: واکنش باشگاه اینتر به فوت مارادونا: هر دوره ای شماره ۱۰ های بزرگی دارد، اما تعداد معدودی جاودانه می شوند. مارادونا نه فقط یک رقیب بزرگ، بلکه بهترین بازیکن بود.

blank

۲۰:۵۰: واکنش باشگاه بوکاجونیوز به فوت مارادونا: تشکر ابدی از دیگوی جاودانه

blank

۲۰:۴۷: گروه موسیقی سرشناس و افسانه‌ی کویین با انتشار تصویری از اعضای گروه در کنار مارادونا به درگذشت اسطوره‌ی آرژانتینی واکنش نشان داد

blank

۲۰:۴۲: جیمی کاراگر، مدافع سابق لیورپول در مورد مارادونا نوشت: هرگز فراموش نمی کنم وقتی هشت ساله بودم بازی های مارادونا در جام جهانی ۸۶ مکزیک را می دیدیم. تا به حال نمایشی مانند بازی های او را ندیدم. چه خبر بدی.

blank

۲۰:۴۰: محمد الننی، بازیکن مراکشی آرسنال نیز اینگونه به فوت مارادونا واکنش نشان داده است.

blank

۲۰:۳۷: واکنش کیلیان امباپه به فوت مارادونا: تو برای همیشه در تاریخ فوتبال خواهی ماند. ممنون برای همه لحظات لذت بخشی که برای جهان به ارمغان آوردی.

blank

۲۰:۳۳: باشگاه بارسلونا نیز اینگونه به فوت مارادونا واکنش نشان داده است. مارادونا مدتی در نوکمپ نیز بازی کرد.

blank

۲۰:۲۹: علی کریمی که بسیاری به او لقب “مارادونای اسیا” را داده بودند نیز به فوت این بازیکن بزرگ واکنش نشان داده است.

blank

۲۰:۲۵: واکنش باشگاه ناپولی به درگذشت مارادونا؛ خداحافظ دیگو، در قلب ما خواهی ماند.

بهترین روزهای این ستاره بزرگ در سری آ و باشگاه ناپولی رقم خورد و مارادونا یک تنه این تیم را تبدیل به قدرت اول فوتبال ایتالیا کرد.

blank

۲۰:۲۰: سال ۲۰۲۰ سال بسیار تلخی برای دنیای ورزش بود. مارادونا و کوبی برایانت، دو اسطوره دنیای فوتبال و بسکتبال در این سال از دنیا رفتند.

۲۰:۱۵: مارادونا در روز سالگرد فوت جرج بست از دنیا رفت. دو ستاره یاغی که از بسیاری جهات شبیه یکدیگر بودند.

۲۰:۱۳: فدراسیون فوتبال آرژانتین هم خبر فوت دیگو مارادونا را تایید کرد.

blank

۲۰:۱۰: نیمار فوق ستاره برزیلی پاری سن ژرمن این گونه و خبر درگذشت اسطوره فوتبال آرژانتین واکنش نشان داد: “روحش شاد !  افسانه فوتبال در آرامش باشید!”

blank

منبع :  سایت ورزش سه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیمااد

دسته‌ها

اپلیکیشن
اپلیکیشن
بالا